چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸

از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی و به مناسبت هفته سلامت انجام می شود؛

برپایی ایستگاه رایگان تندرستی در ۴ ورزشگاه تهران طی روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت

هفته سلامت

در ادامه ویژه برنامه های فدراسیون پزشکی ورزشی به مناسبت هفته سلامت (اول تا هفتم اردیبهشت) ، در چهار ورزشگاه شهر تهران طی روزهای پنج شنبه و جمعه(۶ و ۷ اردیبهشت) ایستگاه رایگان تندرستی برپا شده و به شهروندان و ورزشکاران خدمات پزشکی ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در شرایطی که طی روزهای اخیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان و شهرداری ها در نقاط مختلف کشور ویزه برنامه هایی به مناسبت هفته سلامت اجرا کردند که مجموعه پزشکی ورزشی در نقاط مختلف کشور از جمله کرج، تبریز، کرمانشاه، شیراز، شهرکرد، خرم آباد، سمنان و... خدمات متنوعی را به جامعه ورزش و عموم مردم ارائه کرده است، در این میان دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، گفت: به طور طبیعی به عنوان عضوی از خانواده سلامت کشور، مجموعه پزشکی ورزشی وظیفه خود می داند که  به منظور ارتقاء سلامت آحاد جامعه و در چارچوب شرح وظایف خود اقدام کند، از طرفی چون ارائه خدمات به جامعه ورزش  فلسفه وجودی این فدراسیون محسوب می شود،  طبیعی است که خدمات ویژه ای را به جامعه ورزش ارائه کنیم و در کنار آن از سلامت عموم نیز غافل نیستیم.

دکتر نوروزی گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما در هفته سلامت در تهران این است که با همراهی یکی از بازوان اجرایی فدراسیون یعنی هیات پزشکی ورزشی استان تهران طی روزهای ۶ و ۷ اردیبشهت ماه(پنج شنبه و جمعه) از ساعت۹ تا۱۹ در چند ورزشگاه تهران از جمله ورزشگاه شهید شیرودی، ورزشگاه انقلاب، باشگاه تیرو کمان توچال و همچنین ورزشگاه استقلال جنوب با برپایی ایستگاه سلامت رایگان نسبت به ارائه خدماتی نظیر تست قند خون، تست چربی، فشار خون، ارائه مشاوره سلامت و... به شهروندان و ورزشکاران اقدام کنیم.