شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

رسیدن به اوج عملکرد و موفقیت از راه تحلیل روانشناختی

روانشناسی ورزشی استان فارس

مسئول کمیته روانشناسی هیات پزشکی ورزشی استان فارس، گفت: اکثر ورزشکاران چه آنها که به صورت حرفه ای ورزش می‌کنند و چه آنها که در سطح پایین‌تر رقابت می کنند، قبل از شروع مسابقات حالت هایی مثل تپش قلب، تعریق کف دستان، حالت های هیجانی و... و. را تجربه می‌کنند.

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر سیدمجتبی حسینی، افزود: اما آیا این نشانه ها به خودی خود ورزشکار را دچار مشکل می کنند؟

وی اظهار داشت: جواب من به شما یک نه قاطع است و این یعنی همه چیز بستگی به تحلیل ذهنی شما به عنوان ورزشکار از این شرایط دارد.

این روانشناس ورزشی تصریح کرد: یک ورزشکار حرفه ای وقتی چنین حالتی برایش به وجود می‌آید، آن ها را نشانه انجام دادن یک کار لذت بخش می داند که باید برای آن تمرکز کافی داشته و آماده باشد و از این حالت های فیزیولوژیکی پلی می سازد برای رسیدن به موفقیت، در واقع وجود این نشانه ها اصلا دلیلی برای روز خوبی نداشتن، نیست...

مسئول کمیته روانشناسی هیات پزشکی ورزشی فارس تاکیدکرد: پس در صورت داشتن همچین حالت هایی قبل از مسابقه بدانید که این یک حالت طبیعی است که باید از آن ها نهایت بهره را با استفاده از قدرت ذهن ببرید، پس تمرکز کنید، نفس عمیق بکشید و با خودتان به نحو مثبت صحبت کنید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.