چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶

در جریان بازدید وزیر ورزش و جوانان از فدراسیون پزشکی ورزشی صورت گرفت؛

هم اندیشی در خصوص برنامه های آتی مقابله با کرونا در وررش

هم اندیشی ستاد مقابله با کرونا

دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، حوالی ظهر امروز از فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مقابله با کرونا در ورزش بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران  در این بازدید که دکتر مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز دکتر سلطانی فر را همراهی می کرد، پس از بررسی امکانات سخت افزاری فدراسیون، نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ریاست دکتر سلطانی فر برگزار شد.

در این جلسه که علاوه بر اعضای ستاد مقابله با کرونا در ورزش، دکتر محمد رازی نایب رئیس فدراسیون و دکتر امین نوروزی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون نیز، حضور داشتند  پس از بحث و بررسی پیرامون آخرین وضعیت  شیوع کرونا ویروس در ورزش کشور و بررسی ادامه راهکارهای مقابله با این بیماری، برنامه های آتی در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شرایط باشگاه های خصوصی، پیگیری مسابقات ورزشی و لیگ های مختلف از جمله مواردی بود که در این نشست درباره آن همفکری لازم انجام شد.

وزیر ورزش وجوانان  پس از استماع دیدگاه اعضای ستاد مقابله با کرونا در ورزش به بیان نقطه نظرات خود در این خصوص پرداخت و تصریح کرد تصمیمات آتی درخصوص پیگیری مسابقات و فعالیت های ورزشی پس از بررسی شرایط و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش اتخاذ خواهد شد ...

دکتر سلطانی فر همچنین از تلاش خادمان سلامت کشور برای مقابله با کرونا تشکر و قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد با همکاری هرچه بیشتر مردم و مشارکت آنها در پویش #درخانهبمانیم، هرچه سریع تر زنجیره انتقال این بیماری در کشور قطع شود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین عنوان کرد: در دولت مقرر شد با توجه به اینکه باشگاه های خصوصی در پی تعطیلی در این مدت متحمل ضرر و زیان  شده اند از جمله مشاغلی باشند که دولت به نحو مقتضی از آنها حمایت به عمل آورد.

ارائه گزارش شرایط درمان و روند رو به بهبود احسان حدادی قهرمان المپیک که به کرونا مبتلا شده است، از دیگر مباحث مطرح شده در این خصوص بود.

در این نشست همچنین دکتر مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی حرفه ای وزارت ورزش، دکتر مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر محمد رازی نایب رئیس فدراسیون، دکتر امین نوروزی عضو هیات رئیسه، دکتر لاله حاکمی نایب رییس بانوان، دکتر محمد اسد مسجدی، سرپرست دبیری و دیگر اعضای ستاد مقابله با کرونا در ورزش نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.  

علاوه بر این از دیگر مواردی که در این جلسه درباره آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت، موضوع راه اندازی دی کلینیک پزشکی ورزشی بود. در این رابطه مقرر شد هفته آینده جمع بندی دیدگاه های مطرح شده در این جلسه از سوی یک کارگروه کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.