یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

دکتر احمد باقری مقدم؛

خبرنگاران نقش زیادی در سلامتی جامعه دارند

نشست خبری اصفهان

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان با اشاره به اینکه خبرنگاران نقش زیادی در سلامتی جامعه دارند عنوان کرد استان اصفهان از جمله استان هایی است که در انعکاس رویداد های ورزشی پیشرو بوده است.

به گزارش روابط عمومی هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان،
احمد باقری مقدم ظهر امروز در نشست خبری آنلاین هیات پزشکی ورزشی که به عملکرد پنج ماهه این هیات در زمان کرونا اختصاص داشت، با تبریک روز خبرنگار و
گرامیداشت محمدپاکروان از پیشکسوتان ورزش و رسانه اصفهان،اظهارکرد:
در سال گذشته  ۳۱۰ هزار ورزشکار بیمه شده اصفهانی در سامانه فدراسیون پزشکی ورزشی ثبت شدند که آمار بسیار خوبی است اما امسال در طی پنج ماهی که گذشت متاسفانه در استان اصفهان و کل کشور با کاهش چشمگیری روبرو بودیم و توصیه می کنم ورزشکاران استان برای گرفتن خدمات با ضریب بیشتر فاصله بین بیمه های ورزشی خود نداشته باشند. 
وی در خصوص مصوبات ستاد مبارزه با کرونا اظهار کرد: در ابتدای شیوع این ویروس وزارت بهداشت مباحث کرونا در ورزش را به فدراسیون پزشکی ورزشی واگذار کرد و فدراسیون نیز مرتب با رصد و پیگیری موضوعات مختلف مرتبط با ورزش بخشنامه ها و مصوبات خود را در اختیار جامعه مخاطب خود قرار می داد، اما با تغییراتی که انجام شد مقرر شد ادامه کار به صورت استانی باشد و ما نیز با تاخیر مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا را دریافت می کنیم که انتظار داریم این همکاری نزدیک تر و بیشتر باشد.
وی افزود: تجارب خوبی در این مدت بدست آوردیم که می توانیم در اختیار ستاد استانی قرار دهیم. جمعیت زیادی در حوزه ورزش فعال هستند و از این طریق امرار معاش می کنند تعطیلی مراکز و اماکن ورزشی خسارت های زیادی به آن ها وارد کرده و بعد از بازگشایی نیز مراجعین کمی دارند. نظر ما هم أین است که طبق گفته رئیس جمهور مردم باید بتوانند برای معیشت خود فعالیت کنند اما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا بیش از این با افزایش مبتلایان روبرو نشویم.
رئیس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان تصریح کرد: بعد از بازگشایی مراکز ورزشی با انجام منظم بازرسی هایی که صورت گرفته در جهت تعامل با باشگاهها تعداد زیادی تذکر شفاهی و در صورت تکرار تذکر کتبی و با توجه به تکرار تخلفات ۱۲ باشگاه پلمپ شد.
باقری مقدم در خصوص نحوه فعالیت ورزشکاران رشته هایی مثل رزمی و کشتی،اظهارکرد: در مورد رشته های رزمی،بوکس،کشتی و امثال آن حساسیت های زیادی است با توجه به تماس نزدیک و سختی که در استفاده از ماسک وجود دارد،البته ورزشکاران این رشته تمرینات انفرادی خود را انجام می دهند. 
وی در ارتباط با بحث بیمه ورزشی ورزشکاران، افزود: ورزشکاران با پرداخت سالیانه ۲۰۰هزار ریال حق عضویت از خدمات بسیار متنوعی در مسیر ورزش خود استفاده می کنند در زمینه آگاهی از وضعیت بدن خود،مشاوره های تغذیه و روانشناسی برای رسیدن به قهرمانی و همچنین خدمات درمانی و فیزیوتراپی در صورت بروز آسیب بهره مند می شوند.
رئیس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان در خصوص اینکه کدام آسیبها در بین ورزشکاران اصفهانی شایع تر است،گفت: آسیبهایی مثل کوفتگی،خراشیدگی ها پرونده ای برای آن تشکیل نمی شود،در سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ پرونده مصدومیت تشکیل شده که مربوط به مفاصل و شکستگی ها بوده است. انواع آسیبهای زانو در رتبه نخست آسیب دیدگی ها است که در بسیار موارد نیاز به جراحی داشتند،آسیبهای مچ پا که عمدتا با فیزیوتراپی برطرف می شوند و بعد از آن آسیبهای ستون فقرات، بنابراین ورزشکاران می تواند با پرداخت حداقل حق عضویت در مورد بیمه خدمات خوب و میلیونی دریافت کنند.
وی افزود: کلینک درمانی هیات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال است و ورزشکاران می توانند با خیالی راحت به مراکز درمانی ما مراجعه کنند. در خصوص ماساژ نیز با توجه به تماس نزدیک پرخطر بودن آن تا زمان اعلام ستاد مبارزه با ویروس کرونا تعطیل است.
باقری مقدم با تاکید بر اینکه حمایت از ورزشی نویسان و فعالان عرصه ورزش بسیار ضروری است خاطرنشان کرد: بر همین اساس سعی داریم از فعالیت‌ها و خدمات را برای آنها انجام دهیم.
در پایان این جلسه از فعالان عرصه خبر در حوزه هیات پزشکی ورزشی تجلیل شد، همچنین انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی اصفهان به صورت نمادین از فعالیتهای تلاشگران حوزه سلامت و بهداشت و کادر پزشکی ورزشی استان اصفهان تجلیل کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.