یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

دکتر گلدوزیان در گفت وگو با ایرنا تشریح کرد؛

اخطار به باشگاههای ورزشی بخاطر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی

خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- رییس هیات پزشکی- ورزشی خراسان‌رضوی گفت: ۲۴۴ باشگاه ورزشی از ابتدای سال تا کنون به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی اخطار گرفتند.

دکتر رضا گلدوزیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۷۳۹ مورد بازرسی از باشگاه‌های ورزشی استان صورت گرفت که ۴۲۲ مورد از این تعداد بازرسی اولیه بود.
وی ادامه داد: با بازگشایی باشگاه‌های ورزشی از خرداد ماه امسال، مدیران باشگاه‌ها قبل از بازگشایی متعهد شدند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از این رو بازرسی‌ها به منظور ارزشیابی عمل به این تعهد به صورت مستمر در حال انجام است.
رییس هیات پزشکی ورزشی خراسان ‌رضوی گفت: در حال حاضر باشگاه‌های ورزشی نیز به جز رشته‌های آبی و ماساژ با رعایت پروتکل‌های خاص بهداشتی فعال هستند و ضدعفونی‌کردن باشگاه، استفاده از تب‌سنج و رعایت مسائل حفاظت فردی در باشگاهها از الزمات است.
شمار باشگاه‌های ورزشی خراسان رضوی حدود هزار و ۲۰۰ مورد است و طبق آمار سال ۹۸، خراسان رضوی ۲۰۳ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که فعالیت ۲۰ درصد آنان در سطوح مختلف، حرفه‌ای قلمداد می‌شود.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۷ هزار و ۸۰۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۲ هزار و ۹۱۳ تن را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون  ۳۴۲ هزار و ۵۳۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.