چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴

وضعیت وخیم ۵ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش های ICU بیمارستان های فارس

کرونا

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، هفتم تیر ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران،در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۹ هزار و ۳۰۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۴۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۵۲۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۱۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۰ هزار و ۷۸۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۴۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۸۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، پنج بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۱۷۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۳ هزار و ۵۰۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۷۸۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۷ هزار و ۸۶۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۸۶۱ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.