یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶

با جان باختن ۳ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته؛

شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۸۱۴۵ نفر رسید

کرونا

نشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، بیست و هفتم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۲ هزار و ۶۴۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۶۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۸۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و پانزده مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۱ هزار و ۳۶۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۶۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۴۵ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹ هزار و ۸۵۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۷۶ هزار و ۱۴۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۴۷۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۰ هزار و ۳۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۶۱۸ دُز نوبت سوم و ۱۲۹ هزار و بیست دُز یادآور واکسن بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.