یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸

کارگاه آموزشی طرح ملی پایش و ارتقاء تندرستی زنان و دختران‌دربندرعباس برگزارشد

کارگاه آموزشی طرح ملی پایش زنان

طرح ملی پایش و ارتقای تندرستی زنان و دختران در استان هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش دفتر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران _ کارگاه توجیهی طرح ملی پایش و ارتقا تندرستی زنان و دختران با مدرسی لقمانی و دکتر مریم عبدالکریمی نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان هرمزگان در محل اداره کل ورزش استان با حضور مرادی معاون توسعه ورزش بانوان، محمودی نماینده هیات آمادگی جسمانی و مسئولین ورزش بانوان شهرستان‌ها و مربیان و کارشناسان حوزه ورزش شهرستان ها برگزار شد.
مرادی در این جلسه بیان نمود:در مرحله یک این طرح پایش و غربالگری زنان و دختران و جمع آوری اطلاعات، در مرحله ۲ پردازش اطلاعات و نتیجه گیری، در مرحله سه ارائه مدل مداخله ای اصلاح الگوی سبک زندگی مبتنی بر ورزش و در مرحله چهار پیگیری و ایجاد انگیزه های لازم جهت استمرار در انجام فعالیت های ورزشی دنبال خواهد شد.
وی افزایش سطح حمایت های اجتماعی، پایش و ارزیابی تندرستی زنان و دختران را از اهداف کلان این طرح برشمرد.
وی به اهداف کلان این طرح اشاره کرد و گفت: افزایش سطح حمایت های اجتماعی، پایش و ارزیابی تندرستی زنان و دختران، تحلیل و کاربرد نتایج در تعیین اولویت ها، دسترسی و بهره مندی جامعه زنان و دختران از خدمات ورزشی مبتنی بر تندرستی و ارتقای بهره وری از اهداف کلان این طرح است.
معاون ورزش بانوان اداره کل به اهداف اختصاصی این طرح نیز اشاره کرد و افزود: غربالگری وضعیت جسمانی مرتبط با شرایط تندرستی زنان و دختران و توجه به ابعاد مختلف تندرستی زنان و دختران با توجه به آسیب پذیر بودن و وجود فقر حرکتی بین آنان و تامین، حفظ و ارتقای سلامت زنان و دختران از طریق شناسایی روش های مناسب تشخیصی و درمانی در اختلالات شایع نظیر ناهنجاری های اسکلتی عضلانی از اهداف اختصاصی اجرای این طرح است.
وی، غربالگری وضعیت جسمانی و ترویج ورزش در بین بانوان برای جبران فقر حرکتی را از اهداف اختصاصی طرح پایش و ارتقای تندرستی زنان عنوان کردوتوسعه همکاری های بین بخشی در حوزه اطلاعات، تحقیقات و برنامه ریزی فعالیت های مرتبط با تندرستی زنان و دختران، افزایش آگاهی زنان و دختران در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر شایع از قبیل بیماری های قلبی عروقی، دیابت، سرطان و بیماری استئوآرتروز (تخریب مفصل و سایش) از طریق انجام حرکات ورزشی و توانمندسازی زنان و دختران جهت برقراری سبک زندگی سالم از طریق ورزش و فعالیت های بدنی از دیگر اهداف خصوصی این طرح عنوان کرد.
مرادی افزود این طرح با همکاری هیات آمادگی جسمانی و هیات پزشکی استان برگزار میگردد. در ادامه دکتر عبدالکریمی در خصوص نحوه پایش پزشکی این طرح (اندازه گیری فشار خون، قند خون، معاینه تیروئید ...) صحبت هایی را ارائه کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.